Download

Windows >> | command-line (Windows/DOS) >> | predgenerované modlitby >> | zdrojové kódy >>


Foto © 2010 Jozef Kovalík

Predgenerované modlitby

V sekcii predgenerované modlitby ponúkame možnosť stiahnuť predgenerované modlitby (vo viacerých formátoch; všetky vychádzajú z HTML exportu stránok), ktoré sú už vytvorené dopredu na celý rok. Je možné stiahnuť ich jednotlivo alebo ako jeden súbor (zip archív), ktorý stačí rozbaliť a podľa dátumu nájsť požadovaný deň v roku.

Verzia pre iPhone, iPad, iPod (Aplikácia pre zariadenia s Apple iOS)

NOVÉ: Aplikácia Breviár dostupná na AppStore, bezplatne na stiahnutie. Priamy odkaz: https://itunes.apple.com/us/app/breviar/id818787573?ls=1&mt=8.

Je to plnohodnotná offline aplikácia, ktorá sa správa tak, akoby ste mali online pripojenie. Autori: Ákos Gyimesi, Oto Komiňák, Juraj Vidéky.

Okrem toho je tiež možné využiť (pre textové výstupy) viaceré prehliadače, napr. GoodReader.

Stiahnite si texty vo formáte e-pub pre celý rok 2014: 3 rôzne exporty pre staršie i novšie čítačky Kindle (ďakujem Mariánovi G. Igorovi G.).

Aplikácia pre zariadenia s OS Android

Využite aplikáciu cez Google Play (predtým Android Market). Potrebné je online pripojenie na internet. Stačí otvoriť aplikáciu Google Play a v nej vyhľadat breviar resp. liturgia hodin; potom stačí potvrdiť nainštalovanie (ide o úplne bežný proces inštalácie Android aplikácie). Priamy odkaz: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.breviar.android.

Je to plnohodnotná offline aplikácia, ktorá sa správa tak, akoby ste mali online pripojenie. Možnosť listovať ľubovoľné dni, generovať nielen modlitby, ale aj ostatné dotazy (liturgický kalendár pre daný rok, zoznam prikázaných sviatkov a pod.). Obsahuje aj českú a maďarskú Liturgiu hodín. Autori: Richard Královič, Juraj Vidéky.

Po nainštalovaní sa aplikácia Breviary objaví medzi aplikáciami.

Je možné stiahnuť APK starších verzií (pre účely offline distribúcie mimo Google Play a aj kvôli tomu, že na Google Play je vždy len aktuálna verzia).
Ak máte v zariadení nainštalovanú vyššiu verziu, Package Installer vám nedovolí nainštalovať staršiu. Najskôr je potrebné aplikáciu odinštalovať a až potom inštalovať z APK súboru.

Zdrojové kódy pre OS Android a Apple iOS aplikácie: https://github.com/breviar-sk/Liturgia-hodin-online.

Modlitby pre mobil vo formáte eBook

Predgenerované modlitby vo formáte eBook si môžete stiahnuť pre jednotlivé mesiace (pripravil Maťo V.):

Ako na to? Do mobilu (napríklad na kartu) si treba nakopírovať súbory (.jar). V mobile sa súbory javia ako samostatné aplikácie (delené po mesiacoch). Aplikáciu potom treba spustiť.

Technické informácie: Ide o riešenie vytvorené pomocou aplikácie tequilacat (tequilacat book reader).

Verzia pre čítačku Kindle

Stiahnite si texty vo formáte MOBI/AZW3 pre celý rok 2014: 3 rôzne exporty pre staršie i novšie čítačky Kindle v sekcii predgenerovaných modlitieb (ďakujem Igorovi G.).

Verzia pro Windows Phone

Môžete si stiahnuť texty pre Windows Phone na celý rok 2014 z Windows Phone marketu; opätovne ďakujem Jakubovi D.

O samostatnej offline verzii uvažujeme.

Dostupné verzie pre PC/UNIX

Okrem online verzie breviára, ktorá je dostupná tu na tomto webe, existuje aj verzia breviára stiahnuteľná a použiteľná bez pripojenia k Internetu (tzv. off-line verzia), a to v nasledujúcich vydaniach:

Modlitby v TXT?

Niektorí sa pýtate na verziu, ktorá by namiesto HTML súborov dokázala generovať TXT súbory (niektoré staršie mobilné telefóny napr. nepodporujú HTML).

Odporúčam nasledujúci postup:

Tieto konvertory fungujú aj v dávkovom režime (batch-mód), teda dokážu na jedno kliknutie prekonvertovať mnoho HTML súborov do TXT súborov. Ak by vyššie uvedené odkazy nefungovali, zašlem vám uvedený softvér mailom.

Prípadne odporúčam pre mobil použiť nejaký nástroj, čo umožňuje čítať texty aj na mobiloch s menšími displejmi, resp. pre mobily nepodporujúce offline prezeranie html súborov (podpora Javy potrebná; napr. Free Book Reader).


Posledná aktualizácia: 2015-12-18
© 1999-2015 Juraj Vidéky